Ułatwienia dostępu

Kadry przyszłości

dbamy o kapitał ludzki

Kadry
przyszłości

Nie mniej ważne działania Fundacja prowadzi w zakresie przygotowywania przyszłych kadr oraz profesjonalizacji współpracy w dziedzinie kształcenia zawodowego. W tej kwestii organizowana jest co roku konferencja „Inżynierowie dla Lublina”, promująca techniczne kierunki kształcenia oraz pracę w lubelskim przemyśle.

Ten sam cel miała organizowana w 2017 r. kampania „Pracuję w Lublinie”, w ramach której pokazywane były prawdziwe historie absolwentów lubelskich szkół technicznych, którzy z sukcesem robią karierę w lubelskim przemyśle.

promocja technicznych kierunków kształcenia

Inżynierowie dla Lublina

„Inżynierowie dla Lublina” to cykliczne wydarzenie dedykowane uczniom ostatnich klas szkół podstawowych oraz szkół technicznych. Głównym celem konferencji jest promocja szkolnictwa zawodowego oraz technicznych kierunków kształcenia, a w konsekwencji pracy w lubelskim przemyśle, wśród młodych ludzi, którzy stoją w obliczu wyboru ścieżki kariery.

studia podyplomowe

Innowacyjne zarządzanie produkcją

Studia podyplomowe „Innowacyjne zarządzanie produkcją” prowadzone są na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, a Fundacja LWP jest ich partnerem. Ich program oparty jest na filozofii ciągłego doskonalenia (Kaizen), Lean Management i SixSigma. Kierunek dedykowany jest pracownikom zaangażowanym w planowanie, realizację procesów produkcyjnych i usługowych, realizację procesów logistycznych, zarządzania jakością i ciągłym doskonaleniem. To solidna porcja wiedzy na temat nowoczesnego zarządzania firmą, optymalizacji procesów i wdrażania zmian poprawiających wydajność organizacji.

80% zajęć ma charakter praktyczny (warsztaty, gry, symulacje). W ramach zaliczenia uczestnicy studiów prezentują realne projekty wdrożone w ich firmach w toku nauczania. Dotychczas średnie oszczędności, wygenerowane w ramach tych wdrożeń, wyniosły 20 tys. zł/projekt!

współpraca nauki i biznesu

Szkolnictwo techniczne

Od lat Fundacja współpracując z władzami samorządowymi próbuje zacieśnić współpracę pomiędzy biznesem a szkołami technicznymi. Realizowane dotychczas projekty miały na celu zwiększenie obecności uczniów oraz nauczycieli praktycznej nauki zawodu u pracodawców, gdzie mogliby zdobywać aktualne i przede wszystkim potrzebne umiejętności i kompetencje, a dzięki temu w przyszłości płynnie wchodzić na rynek pracy lub kształcić osoby gotowe do podjęcia pracy w przemyśle.

Na bieżąco zapraszamy firmy należące do Klastra i prowadzące działalność w przemyśle w regionie lubelskim do wspólnego wypracowywania dobrych praktyk w zakresie współpracy ze szkołami technicznymi.

Bądź na bieżąco z naszymi działaniami

Uzupełnienie powyższego pola oznacza zgodę na otrzymywanie newslettera drogą e-mailową. Zgodę można wycofać w każdym czasie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem. Administratorem danych osobowych jest Fundacja Lubelska Wyżyna Przemysłowa B. Dobrzańskiego 3, 20-262 Lublin. Dane osobowe osób zapisujących się na newsletter są przetwarzane w celu przesyłania informacji dotyczących oferty drogą e-mailową. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu prawach, znajduje się w Polityce Prywatności

Przejdź do panelu uczestnika

Kontakt

Fundacja Lubelska Wyżyna Przemysłowa
koordynator Klastra Wyżyna Przemysłowa

ul. B. Dobrzańskiego 3, 20-262 Lublin

kontakt@wyzynaprzemyslowa.pl

KRS: 0000711043
NIP: 9462677368
REGON: 36920883200000