Ułatwienia dostępu

ESG

zielony ład

ESG – zielona transformacja przemysłu

Co to jest ESG?
ESG to akronim słów Environmental, Social and Corporate Governance oznaczających Środowisko, Społeczeństwo oraz Ład Korporacyjny. Każde z tych trzech określeń oznacza zatem jedną z grup czynników, które powinny być wdrażane w prowadzonej działalności biznesowej tak, aby była ona zgodna z zasadami zrównoważonego rozwoju.

Uzgodniona treść dyrektywy CSRD wprowadza obowiązek raportowania zagadnień ESG przez wszystkie spółki zarówno publiczne, jak i prywatne. Te mające powyżej 250 pracowników będą zobowiązane do przygotowania raportu niefinansowego już za rok 2023 r. A na dalszym etapie regulacje obejmą wszystkie spółki notowane na rynku regulowanym, które mają powyżej 10 pracowników.

ESG

Weź udział w warsztatach i spotkaniach
dotyczących ESG

Wsparcie Wyżyny Przemysłowej

Lubelska Wyżyna Przemysłowa przygotowuje pakiet działań zmierzających do budowy świadomości pojawiających się wyzwań, a także wsparcia w transformacji prowadzonej działalności produkcyjnej. W wymiarze środowiskowym poprzez uwzględnienie potrzeb efektywności energetycznej oraz redukcję emisji zanieczyszczeń, w tym gazów cieplarnianych. W obszarze odpowiedzialności społecznej i etyki biznesu wspieramy troskę o społeczności w otoczeniu firmy oraz jej pracowników m.in. poprzez zapewnienie równości płac na tych samych stanowiskach bez względu na płeć i inne cechy danej osoby, przestrzeganie praw pracowniczych, bezpieczeństwo i ochronę danych, a także zwalczanie nierówności czy prowadzenie odpowiedzialnej polityki dla dostawców. Transformacja prowadzonej działalności w obszarze ładu korporacyjny obejmuje między innymi transparentne wynagrodzenia kadry kierowniczej, respektowanie praw udziałowców, przejrzystość podatkową, a także przeciwdziałanie korupcji.

Bądź na bieżąco z naszymi działaniami

Uzupełnienie powyższego pola oznacza zgodę na otrzymywanie newslettera drogą e-mailową. Zgodę można wycofać w każdym czasie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem. Administratorem danych osobowych jest Fundacja Lubelska Wyżyna Przemysłowa B. Dobrzańskiego 3, 20-262 Lublin. Dane osobowe osób zapisujących się na newsletter są przetwarzane w celu przesyłania informacji dotyczących oferty drogą e-mailową. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu prawach, znajduje się w Polityce Prywatności

Przejdź do panelu uczestnika

Kontakt

Fundacja Lubelska Wyżyna Przemysłowa
koordynator Klastra Wyżyna Przemysłowa

ul. B. Dobrzańskiego 3, 20-262 Lublin

kontakt@wyzynaprzemyslowa.pl

KRS: 0000711043
NIP: 9462677368
REGON: 36920883200000