Ułatwienia dostępu

Fundacja LWMiM partnerem Kongresu Inicjatyw Europy Wschodniej

24 września 2018 r. podczas Kongresu Inicjatyw Europy Wschodniej zorganizowany został panel dyskusyjny „Przemysł 4.0”, którego partnerem i współorganizatorem była Fundacja LWMiM

Według danych Międzynarodowej Federacji Robotyki (IFR), która szacuje globalną ilość pracujących robotów przemysłowych na ponad 1,5 mln, a średnioroczny wzrost sprzedaży tych urządzeń na około 15 proc., region Europy Środkowo-Wschodniej jest najszybciej rozwijającym się rynkiem robotyki na świecie (wzrost na poziomie 26%).

Uczestnicy Panelu Przemysł 4.0 starali się znaleźć odpowiedź na pytanie o model finansowania publicznego zmian w przemyśle. Wykorzystując między innymi doświadczenia z wdrażania Platformy Przemysłu Przyszłości, jako inicjatywy Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, omówiono rolę jaką muszą odegrać fundusze w inicjowaniu zmian poprawiających konkurencyjność produkcji przemysłowej.

Dodatkowo, przedstawiciele Lubelskiego Parku Naukowo-Technologicznego, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego oraz biznesu, dyskutowali na temat tego, jak i gdzie zacząć zmiany w firmach, a także jak będą zmieniać się lokalne ekosystemy przemysłowe.

Bądź na bieżąco z naszymi działaniami

Uzupełnienie powyższego pola oznacza zgodę na otrzymywanie newslettera drogą e-mailową. Zgodę można wycofać w każdym czasie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem. Administratorem danych osobowych jest Fundacja Lubelska Wyżyna Przemysłowa B. Dobrzańskiego 3, 20-262 Lublin. Dane osobowe osób zapisujących się na newsletter są przetwarzane w celu przesyłania informacji dotyczących oferty drogą e-mailową. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu prawach, znajduje się w Polityce Prywatności

Przejdź do panelu uczestnika

Kontakt

Fundacja Lubelska Wyżyna Przemysłowa
koordynator Klastra Wyżyna Przemysłowa

ul. B. Dobrzańskiego 3, 20-262 Lublin

kontakt@wyzynaprzemyslowa.pl

KRS: 0000711043
NIP: 9462677368
REGON: 36920883200000